Sprzedać bloga jest bardzo, bardzo trudno. Wszystko przez to, że ponad 98% blogów generuje tylko koszty. Najłatwiej sprzedać bloga na skupblogow.pl. Nie masz bloga a raczej portal www? Też spróbuj szczęścia na skupblogow.pl. To największy serwis dzięki, któremu można sprzedać bloga w 15 minut !

Sposobów na sprzedaż bloga jest niewiele. Znalezienie samemu osoby, która chciałaby akurat odkupić nasz blog jest jak wygrana na loterii.

Zanim sprzedasz bloga odpowiedz sobie na pytania:

  • jak wiele dni poświęcasz na blogowanie i ile jest wart twój czas,
  • jakie koszty finansowe ponosisz w związku z blogiem.

Załóżmy, ze poświęcasz 30 dni w roku na blogowanie. Zakładając, że 1 dzień to 8 godzin, a w 1 godzinę mógłbyś zarobić 10 zł daje to 2400 zł.

To właśnie tyle mógłbyś zarobić pracując zamiast pisząc bloga. A ile zarabiasz na blogu? Prawdopodobnie podobnie jak 99% blogerów nie zarabiasz nic. Tak więc chyba lepiej mieć 30 di wolnego niż siedzieć przed komputerem 30 dni w roku za darmo ?

Nawet jeśli masz dobrego bloga często przychodzi ten moment, w którym przestajesz blogować. Często dzieje się tak, ze albo sam usuwasz bloga albo ktoś usuwa go za Ciebie ponieważ jest nieużywany.

Blogiem trzeba się zajmować dlatego nawet jeśli przynosi Ci jakieś dochody trzeba sobie odpowiedzieć na pytanie czy chcesz go dalej prowadzić.

Dlaczego warto sprzedać bloga?

  1. Oszczędzasz czas, który może wykorzystać na inne przyjemności lub prace zarobkową
  2. Zamiast ponosić koszty zarobisz na sprzedaży
  3. Twój blog przetrwa, ponieważ kto inny się nim zaopiekuje
  4. Jeśli kiedyś będziesz znów chciał prowadzić bloga, możesz sobie otworzyć nowego – nowocześniejszego i ładniejszego. Technologia zmienia się bardzo szybko i blogi, które były estetyczne i użyteczne parę lat temu teraz już takimi nie są. Szczególnie dotyczny to nie modernizowanych blogów i nieuaktualnianych.

Jakie blogi można sprzedać?

Praktycznie wszystkie. Skupblogow.pl skupuje blogi o każdej tematyce. Nawet video blogi np. youtube. Jeśli masz bloga np. na bloggerze czy blogspocie też możesz go sprzedać, choć formalnie nie jest on twoją własnością(blogi na blogspot należą do firmy Google)

Jak wycenić bloga aby była szansa, że ktoś go zechce kupić?

Napisaliśmy osobny artykuł o wycenie bloga, a także opisaliśmy dlaczego bardzo rzadko dochodzi do transakcji.

Sprzedaż bloga krok po korku

Sprzedaż bloga krok po kroku jest opisana tutaj. Jeśli masz własną domenę będziesz musiał dokonać także cesji domeny. Jeśli bloga masz umieszczonego na własnym serwerze (hostingu) sytuacja jest jeszcze bardziej czasochłonna. Przeniesienie bloga jest dosyć kosztowne w takiej sytuacji. W każdym razie specjaliści SkupBlogów.pl poprowadzą Cię za rękę i wytłumaczą krok po kroku jak sprzedać bloga 🙂

Powiedz jakie ty masz doświadczenia ze sprzedażą blogów! Zostaw swój komentarz.

©2022 KLEO Template a premium and multipurpose theme from Seventh Queen

CONTACT US

We're not around right now. But you can send us an email and we'll get back to you, asap.

Wysyłanie

Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

Nie pamiętasz hasła ?